Veřejné wellness

Veřejná zóna Avalon Wellness nabízí luxusní relaxaci. Pro Vaše maximální pohodlí je celý prostor rozdělen na bezplavkovou část s relaxačními lehátky a finskými saunami a část plavkovou, ve které najdete whirpool, parní saunu a solnou infrasaunu, kde je zavedeným pravidlem nosit plavky, či se zahalit do ručníku nebo prostěradla.

Infra solná sauna

Solná infrasauna je vhodná pro osoby, které z různých důvodů netolerují vysokou teplotu finské sauny. Tento typ sauny má nízkou vlhkost vzduchu a teplotu kolem 55°C – je tak vhodná například i pro děti. Tato sauna prohřívá postupně do hloubky a díky uvolňování soli a minerálů do ovzduší má blahodárný vliv na dýchací cesty. Dále uvolňuje tělesné a psychické napětí.

Finská sauna

Pravá finská sauna dosahuje teploty až 100°C s minimální vlhkostí vzduchu. V sauně dochází k intenzivnímu prohřátí organismu a výraznému pocení. To pak podporuje odstranění odpadních látek a hlubokou svalovou relaxaci, urychluje regenerační procesy při zvýšené zátěži a pomáhá mírnit stres. Výsledkem je zvýšená obranyschopnost úbytek tělesného a psychického napětí a větší množství energie.

Finská aroma sauna

Účinek tohoto nového fenoménu saunování je založen na kladném vlivu čichových vjemů na psychiku člověka. Tuto funkci zabezpečuje automatická dávkovací pumpa esencí, která smísí vodu s vonným koncentrátem. Teplota finské aroma sauny je 80 – 90°C.

Parní sauna

V parní sauně je vysoká vlhkost vzduchu – až 100% a teplota 40 – 50°C. Horký vlhký vzduch velice dobře uvolňuje dýchací cesty a tato procedura je tak vhodná jako doplněk terapie například astmatu či dalších onemocnění dýchacího systému. V parní sauně také dochází k uvolnění tělesného napětí a psychické relaxaci.

Whirlpool

Nepochybně ta neoblíbenější a nejpříjemnější relaxace je koupel ve vířivé hydromasážní vaně plné bublinek. Voda o teplotě 36°C prohřeje tělo a vodní trysky namasírují ztuhlé svaly. Celkově pak dochází k lepšímu prokrvení organismu a uvolnění pohybového aparátu.